לוח עניניים

החלפתי 3 לוגואים לאורך השנים, אבל אף פעם לא היה לי מיתוג שממש התחברתי אליו. בנוסף על זה, נהגתי להטמיע בתוך קוד ה-HTML שהאתר נעשה על ידי (״Site by Roy Eyal״), רק בשביל שאוכל להוכיח שאני באמת בניתי את האתר.

אבל אז התחילו להסיר לי את הקרדיט בתחתית האתר

אבל עם השנים היו לקוחות שהסירו את הקרדיט שלי לאתר, גם כאשר הם חתומים שאסור להם, אז החלטתי לא לריב איתם, אבל אני כן אגדיל את גודל הקרדיט המוטמע באתר. אז החלטתי לקחת השראה מ-Mozilla, ולשים לעצמי קרדיט יותר ״גרפי״ באמצעות ASCII art שאיתה אפשר ליצור מעין ״גרפיקה״ מטקסט, בתוך הקוד. מי יראה את זה? אף אחד. אולי מתכנתים סקרנים שיודעים ללחוץ עם הכפתור הימני ולבחור בהצגת קוד המקור (וגולשי Safari שהלכו להגדרות » מתקדם » ואז סימנו ✔️ על הצגת הצגת אפשרויות מפתחים).

קוד המקור של האתר של מוזילה, החברה מאחורי Firefox
קוד המקור של האתר של מוזילה, החברה מאחורי Firefox

ילד שנות ה-80

גדלתי בשנות ה-80, ואני מושפע עד היום מהסדרות, המשחקים, המוזיקה ועיצוב אורות הנאון של אותה התקופה. פעם היו משתמשים בטקסט ASCII כדי להציג גרפיקה. ונתקלתי במחולל גרפיקה כזו, ומשם לקחתי את החותמת שלי.

צילום מסך של מחולל ASCII
צילום מסך של מחולל ASCII

טלי שטרן ואני היינו בתהליך של עיצוב האתר שלי מחדש, והיא שאלה אותי:

אם שמת ככה את החתימה שלך בתוך הקוד של כל האתרים שתכננת, למה שזה לא יהיה הלוגו שלך?

טלי שטרן

וזה פשוט היכה בי; רעיון גאוני. ומאז זה הלוגו שלי, שהוא גם גילום של מי שאני, וגם גילום של התקופה בה גדלתי. הוא למעשה אוסף של קוביות טקסט, שהן גדולות מסך חלקיהן.

עדכון: הלוגו לא קשור לנטע ברזילי!

מעצבת אמרה לי ״איזה יופי! לקחת את הפונט מתוך הקליפ של נטע ברזיליי!״. אז זהו, שלא. הלוגו שלי הוא אמנם טקסט חי, אבל זה לא פונט.

צילום מסך מתוך הקליפ של נטע ברזילי שבו כתוב NETTA בכתב של משחקי מחשב משנות ה-80
זה לא הפונט של הלוגו שלי, אבל אני ממש אוהב פה הכל